Jdi na obsah Jdi na menu
 


RPG pravidla

                    RPG Pravidla(nutné je dodržovat)

RPG (Role playing game) je textová hra, ve které se nejvíce snažíme napodobit prostředí světa kouzel. Hrajeme si na kouzelníky, kteří nežijí v mudlovském světě (mezi nekouzelníky) ale chodí do školy čar a kouzel.

1. Obecné informace o prostřední hry

Všechny postavy se nacházejí v Anglii, ve Skotsku, kde se Bradavice nacházejí. Hra utíká rychleji, za 2 měsíce se ve hře vystřídá celý rok.

►Píše se rok 1999. O lordu Voldemortovi není ani vzpomínka.
►Kouzelnickým světem řádí hrozivý Sir Lalack se svými stoupenci, kteří velice často napadají kouzelnický svět či dokonce Bradavickou školu. 

2. Postava

Základem RPG je postava, která je zasazena do hry. Hráč vlastnící postavu se podílí na jejím vývoji a hraje za ní. Postava má různé emoce, pocity.

►Každé postavě při nástupu do školy je 11 let.
►Žádná postava při svém nástupu do školy ještě neumí kouzlit, naučit se to může až na hodinách.
►Postavy v roli studentů mají o prázdninách zakázáno používat kouzla, za toto porušení může být postava vyloučena ze školy.
►Mezi hráčem a postavou je rozdíl, když se naštve postava, hráč se zlobit nemusí, to samé platí u toho, když se dvě postavy pohádají, je to v rámci hry, hráči proto zůstávají klidní.
►Když musíte na chvíli od počítače, nepište nic typu: ,,Musím si odskočit, babička pekla koláče" Vymyslete si vlastní originální výmluvu, odskočte si na WC, nebo když příjdete pozdě na hodinu, vymyslete si, co se Vám přihodilo, něco přijatelného. (Zabloudili jste ve škole, museli jste na WC, zdržel Vás Protiva .. ). 

 3. Vzhled postavy

Můžete používat úprav postavy, pomocí  zakoupených předmětů, účesů, kontaktních čoček atd. Nezapomeňte, že jakou  máte postavu v profilu tak taková hraje v rpg. Pokud ji máte nahou což na začátku je, měli byste se rychle obléknout.


►Celkový účes - barva vlasů
►Oblečení 

4. Temperament

Každý člověk má nějaký charakter a ten mají i naše postavy. Někdo je zatrpklý a zahořklí a někdo je naprostý lidumil. Není však člověk, který je jen zlý či hodný. I ten největší padouch má dobré vlastnosti a lidumil zase špatné.

►Všem dospělým musíte vykat. Profesory oslovuje podle jejich titulu: ,,pane profesore" či ,,paní profesorko" nebo ,,slečno profesorko", ,,pane řediteli", ,,pane školníku" apod.
► V 11 letech jste stále děti a proto se nemůžete chovat jako největší hulváti a být k profesorům drzí. I například Malfoy ze Zmijozelu měl respekt k vyučujícím. Dospělí jsou jednou dospělí a prvák, který opustí rodinu a jde do velkého strašidelného hradu si určitě nebude vyskakovat na přísné a strašidelné profesory.
►Prvák rozhodně nemůže přeprat čtvrťáka, i kdyby chtěl. I prváci mají respekt ke starším spolužákům a pokud nemají, doplatí na to. 

5. Znalost postav
 

Každý člověk má různou inteligenci, na něco je nadaný více, na něco méně. Nenajdete člověka, který by uměl vše - a tak to je i u postav. Pokud máte špatné známky z lektvarů, rozhodně nemůžete připravit perfektní lektvar.
►Umíte jen to, co se naučíte ve hře. Takže i když jako hráč znáte všechna kouzla, máte přečtené všechny díly HP, tak dokud se to vše nenaučí postava na hodinách, nedozví ve hře, nic neví a nic neumí.
►Slyšíte jen to, co Vám někdo řekne. Takže když si někdo na chatu povídal hodinu před Vaším příchodem a hráč si to přečte, postava to neví, protože u toho nebyla
►Ve velké síni, v učebnách a jiných místnost určitě nebudete slyšet rozhovor dvou lidí, kteří jsou na druhé straně místnosti, než vy. Takže i když Vás pomlouvají, nereagujte na to, protože postava to slyšet nemůže. Bude to zajímavější.
►Dokud Vám někdo neřekne své jméno, nezjistíte ho ve hře od ostatních postav, neznáte ho. To, že je napsané na chatu neznamená, že ho znáte. Člověk také nezná všechny lidi na ulici, které potká. Musí se s nimi seznámit a poznat je, pak je může oslovit. 

6. Základní prvky hry

RPG emote značíme ve 3. osobě jednotného čísla a dáváme to do hvězdiček. *vejde do síně* nebo *sedne si*.

►Rozvíjíme pouze svojí vlastní postavu a píšeme jen to, co děláme my. Nerozhodujeme o tom, co se stane ostatním.
►RPG emotem nemůžeme značit to, co si myslíme. Značí se jen to, co jde vidět a myšlenky nikdo nevidí. Takže *přemýšlí, co bude dělat po škole* je špatně. Můžeme ale napsat: *zamyslí se*.
►Zakázány jsou smajlíci i zkratky. Nechceme vidět žádné ,,jj" nebo ,,nn" či ,,omg". V normální mluvě také takhle nemluvíš a pokud ano, nech se léčit.
►Ve hře se objevuje také RPG vypravěč, (na chatech pod zkratkou RPG), který píše, kdo vstoupí do místnosti, kdo co dělá a ostatní systémové zprávy. Může také ovlivňovat děj, rozhodnout o tom, co se stane, jaké je počasí a podobně. Co řekne vypravěč je naprostá pravda. Vypravěč není postava, nemůžete s ním komunikovat!
►Za mírné prohřešky Vás upozorní RPG upozornění, na to je přísně zakázáno ve hře reagovat, RPG upozornění postava neslyší a ani nevnímá, je to upozornění vypravěče, kterého ovládá profesor. Pokud se Vám zdá, že RPG upozornení není správné, vyřiďte si to mimo hru.